Beydağları'nın zümrüt yeşili ile Akdeniz'in berrak mavisinin tarih kokan efsane bir koyda buluştuğu Çıralı'daki eviniz...

 

Çıralı güzelliğine ve önemine layık olarak Fethiye'den Antalya'ya uzanan ünlü Lykya yürüyüş yolunun üzerinde bulunmaktadır. İsteğe ve hava şartlarına bağlı olarak bu yol üzerinde kısa ve uzun etaplar alınarak zevkli yürüyüşler yapılabilir:

Müzikle ilgiyseniz bünyemizdeki enstrumanları kullanıp canlı müziğe eşlik ederek şarkılar söyleyebilirsiniz.

Bisiklet kiralayarak Çıralıyı turlayıp gezerek spor yapabilirsiniz

Tavsiyelerimizden bir tanesi de, Çıralının etrafında bulunan ve karadan ulaşımı olmayan, Porto Ceneviz, Sazak, Çoban burnu, Üç adalar gibi cennet koy ve adalara günü birlik tekne turu almanızdır.

 Dağcılığa merakınız varsa, Akut kurtarma örgütünün parkurlarında iple kaya tırmanışları yapabilir yada, Beycik üzerinden Antalya'nın en yüksek tepesi olan Tahtalı dağına patika tırmanışları yapabilirsiniz.

Ayrıca yüzme ve snorkelle dalma Çıralı'da yapabileceğiniz en doğal etkinlikler olup, gerektiğinde araba kiralayarak civar beldeleri dolaşarak Kumluca ve Kemer pazarlarından alışveriş yapabilirsiniz.

Olympos antik kentini ve Phaselis koyunu gündüz ziyaret etmenin yanında, gece gerçekleştireceğiniz 20 dk. lık bir patika yürüyüşüyle Chimera yani Yanartaşa tırmanıp bin yıllardır yanan bu özgürlük ateşini, şarabınızı yudumlarken seyredebilirsiniz.

 
 
 

 

Yada sabah çok erken kalkıp Caretta Caretta yavrularının yumurtalarından çıkarak denize kavuşmak için gösterdikleri müthiş çabayı kendi gözlerinizle görebilirsiniz.